طراحی تولید و اجر پارتیشن اداری

در هر فضای اداری ای برای اینکه راندمان کاری بالا رود نیازمند پارتیشن های اداری هستیم . این نوع دکوراسیون به شما این قابلیت را میدهد که سکشن ها ویا قسمت های مجموعه یا شرکت خود را تفکیک کنید و هر واحد با دقت بالاتری در فضای محصور شده کار خود را با آرامش ادامه دهند . پارتیشن ها در ۲ نوع تک جداره و دو جداره تولید میشوند که هر کدام از این نوع ها در جنس های پارتیش های شیشه ای پارتیشن های چوبی پارتیشن های آلومینیومی میباشند . مدل های جدیدی از این پارتیشن ها در محصولاتی به نام جداکننه تولید میشوند ، این جدا کننده ها به دو صورت پارتیشن های آکوستیک و پارتیشن های فلزی که با گل و گیاه تزئین میشوند در بازار عرضه میگردند. ما در تیم دیزاین دکوریار از طراحی تا ساخت و اجرای پارتیشن های اداری شما را راهنمایی میکنیم . 

مزیت های پارتیشن اداری 

بهتره این مورد را به این شکل مطرح کنیم پارتیشن های اداری پر فایده ترین قسمت دکوراسیون های اداری هستش به طور مثال ما برای ایجاد فضاهای کم استرش و پر آرامش نیاز به این داریم که فضا ها رو جداسازی کنیم محصور کنیم و هر فضا متناسب با  یک فرایند و یک پوزیشن کاری طراحی گردد . حالا به طور عادی بخواهیم مثال بزنیم اولین مزیت میتواند جداسازی فضا بر اساس نیاز هر فضا باشد مزیت بعدی این میتونه باشه که مثلا ما یه فضایی داریم که خیلی بزرگه نمیتونیم تمیزش کنیم با ایجاد پارتیشن های اداری میتونیم فضا ها را با یک تناسب عالی کوچک کنیم و فضا های کوچک رو طبق برنامه ریزی خوبی تمیز کنیم یه مزیت دیگه بخوام بهتون بگم اینه که میتونیم از پارتیشن های اداری برای اجرای فضای جلسه توی محیط های کاری فلت استفاده کنیم ، زمانی که اسم فضای جلسه میاد یعنی ما نیاز داریم به جایی که از نظر صدا عایق باشه . که پارتیشن های ۲ جداره این کار رو برای ما راحت میکنه.

پارتیشن های اداری در دکوریار

مجموعه دکوریار با ارائه پارتیشن های اداری با کیفیت که با استفاده از پروفیل های خاص آلومینیومی به تولید رسیده اند، برترین انواع پارتیشن اداری را به مشتریان عرضه کرده است. دکوریار همچنین آمادگی تولید کاملا سفارشـی برای پروژه های بزرگ و کوچک تحت استانـداردهای بین المللی و نظارت برترین تولیدکنندگان داخلی را داراست. مزیت تولید سفارشی پارتیشن اداری، تطابق کامل با محل اجرای پروژه است و بدین ترتیب، از تمام مساحت فضا به صورت بهینه استفاده خواهد شد.

انواع پارتیشن اداری دکوریار قابلیت های گوناگونی از جمله تنوع در نوع یونیت ها از نظر ابعاد، تنوع در ترکیب یونیت های شیشه و انواع پرکننده سلولزی، استفاده از رویه فینیشینگ چرم یا استیل، امکان نصب پـرده کرکره جمع شونده با استفاده از مکانیـزم های برقی یا دستـی در انواع سایه روشن یا جمع شونده، تعبیه داکت عبور کابـل و یا لوله های تاسیسات در داخل پرکننده ها و نصب انواع درب را در اختیار خریداران قرار می دهد.

 

خرید پارتیشن اداری

برای خرید و اجرای پارتیشن اداری می توانید از مشاوره متخصصان دکوریار بهره مند شوید. به منظور خرید و یا سفارش انواع پارتیشن اداری در ابعاد و کاربری های مختلف با ما تماس بگیرید.

به منظور استفاده کارآمد از فضای اداری و توانایی تغییر بدون اختلال در محیط کار ، استفاده از سیستم دیوار سازی سبک با قابلیت بالا یا همان پارتیشن بندی یک ضرورت است. کیفیـت بالا و مشخصات فنـی خاص و انحصـاری ، تنوع در مدل ، انعـطاف پذیری در طراحی و همچنین تولید و اجرا در حداقـل زمان ممکن میتواند مـناسب ترین راه حل برای شما باشد. پارتیشن های ارائه شده توسط مجموعه دکوریار با استفاده از پروفیل های خاص آلومینیوم همچنین تولید کاملاً سفارشـی تحت استانـدارد و نظارت برترین تولیدکنندگان داخلی مطابق با محیط شما ، قابلیت های فراوانی از جمله تنوع در نوع یونیت ها از لحاظ سایز و اندازه ، تنوع در ترکیب یونیتهای شیشه و انواع پرکننده سلولـزی ، چرم یا استیل ، امکان نصب پـرده کرکره با مکانیـزم های برقی یا دستـی سایه روشن یا جمع شونده ، عبور کابـل و یا لوله های تاسیسات در داخل پرکننده ها و انواع درب را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد.

قطعات و تجهیزات استفاده شده در پارتیشن اداری

راهنمای شروع چیست ؟

قطعه ای به شکل ناودانی از جنس آلـومینیوم آنادایز شده است کـه در ابتـدای نصـب پـارتیشـن بـر روی دیـوار هـا ، کـف و سـقف محـل پـروژه نصـب می شود . سازه اصلی پارتیشـن در داخل راهنمای شروع قرار می گیرد، وجود قطعات راهنمای شروع باعث می شود که ناترازی احتمالی دیوارها ، کـف و سـقف محـل پروژه پوشش داده شود و دیوارهای پارتیشـن در خط مستقیم نصـب گردد .

پایـه تنظیـم چیست ؟

قطعه ای است استیـل که از یک صفحه مخصوص و یک پیـچ و مهـره تشکیـل شـده و بـرای تنظیـم ارتـفاع پارتیشـن و بـرطـرف کردن نـاتـرازی کـف از آن استفـاده می شود .

قید در پارتیشن اداری چیست ؟

ترکیبی است از قطعات فلزی یا سلولـزی وظیفه فیکس کردن وادارها را به یـکدیگر به عهده دارد .

فرهنگ تخت یا قلاب پنل چیست ؟

این قطعـات ترکیب فلـزی و پلاستیک بسیـار مقـاوم بوده و عملاً یک نوع الیت اتصالـی می باشد که وظیفـه نگهداری پـرکننده ها را بر روی سازه پارتیشن دارد.

وادار در پارتیشن اداری چیست؟

ترکیبی از قطعاتی فلـزی پانچ شده ویا قطعات سلولـزی است که با نوار لبه PVC لبه های آن پوشیده میشود ، این قطعات روی پـایه تنظیم قرار میگیرد و بیشتر وزن پارتیشن روی این قطعه است و قطعاتی همچون قید و پرکننده ها به وسیله اتصال بر روی وادار نصب می گردد .

پرکننده سلولوزی در پارتیشن اداری ؟

این پرکننده ها بسته به نیاز کارفرما اغلب از جنس MDF با روکش های مختلف از قبیل ملامینه ، گلاسه ، وکـیوم PVC ، چرم ، استیل ، چوب طبیعی و غیره میباشند که معمولاً با نوار لبه PVC و به ضخامت ۲میلیمتر لبه های آن پوشیده میشود و بوسیله اتصالات مخصوص و به حالت کشـویی روی اسـکلت اصلی پارتیشـن نصب می شوند . این قطعـات نمای اصلی پارتیشـن را تشکیـل می دهند و در انـواع سایزها و به صورت سـاده یـا شیـاردار قابـل استفـاده میبـاشـد. مـخـتصـات خـاص فنـی بـکـاربـرده شـده در طــراحـی پارتیشـن های سـاویـس این امکـان را میدهد که در صـورت نیـاز بدون احتیـاج به باز کردن کـل دیـوار پارتیشـن هـر یک از یونیت ها مستقـل بـاز شده و تغییـرات لازم بر روی آن ها بعمـل آید.

پرکننده شیشه دو جداره و تک جداره با فریـم های مختلف از جنس آلـومینیوم چیست؟

پرکننده های شیشه ای در قابـی از پروفیل آلـومینیوم آنادایـز شده قـرار میگیرند که این فریم ها در بیش از ۱۰ مقطع مختلف قابلیت تغییر رنگ داشته و بوسیله اتصالات مخصوص بازشو و به حالت کشویـی روی اسکـلت اصلی پـارتیشـن نصـب می شـوند . ایـن قـطعـات نمـای اصلـی پـارتیشـن را تشکیـل می دهند و در انواع سایزها و به صورت شیشه ساده ، شیشه رنگی ، شیشه با سنـد بلاست مات ، شیشه با سنـد بلاست راه راه یا شطرنجـی ، شیشه با سنـد بلاست لوگـو یا طرح خاص و شیشه با پـرده کرکره مطابق تصویر مقابل (مکانیـزم سایه روشن دستی یا برقی جمع شونده) قابل استفاده می باشد . ضخامت شیشه ها ۵میلیمتر بوده و به صورت استاندارد شیشه ها سکوریت میباشد.

روکـوب در پارتیشن اداری چیست ؟

در پارتیشـن های کوتاه ( Open Space ) قطعـه ای روی پارتیشـن قرار میگیرد که از جنـس آلـومینیوم آنادایـز شده و به شکل ناودانـی می باشد . همچنیـن در قسمت هایی از دیـوار پارتیشـن ، که انتهای آن باز است از این پروفیـل جهت بستن انتهای پارتیشـن استفاده می شود.

ستون چرخشی در پارتیشن اداری چیست ؟

این مجموعه از دو قطعه لوله و وادار چرخشی تشکیل میشود . در قسمتهایی که پارتیشن نیاز به چرخش دارداز ستون چرخشی استفـاده می شود و میتـوان در چرخش های دو راه ، سه راه و چهـارراه از آن استفـاده کرد . جنـس ایـن قطعـات از پروفیل آلـومینیوم آنادایـز شده مـی باشد . این قطعه قابلیت چرخش از ۹۰ تا ۲۷۰ درجه را دارد روی ستون توسط قالب پلاستیکی خاصی جهت زیبایی پر شده است.

انواع درب های پارتیشن اداری

تمامی درب ها دارای چهارچوب از جنس آلـومینیوم آنادایـز شده و نوار درزگیر و صـداگیر بر روی چهـارچـوب نصـب شده و قابـلیت تعویـض دارد . درب ها در سـه نـوع

  1. سـلولـزی 
  2. تـرکیبـی
  3. شیـشـه

تولید میگردد .

درب سلولزی در پارتیشن های اداری

بدنه اصلی درب از جنس هانیکام میباشد . هانیکام از دو عدد ورق MDF به ضخامت ۸ میلیمتر در طرفین درب تشکیل می شود و فضای باقی مانده که برابر با ۲۶ میلیمتر میباشد با یک نوع شبکـه سلولـزی به صورت لانه زنبوری پر می شود .

این نوع درب علاوه بر سبکی که باعث عمر طولانـی تر یراق آلـات می شود عایق صـدا بوده ، و از استحکام بالایی نیز برخوردار است ضمناً ضخامـت کلـی درب ۴۲ میلیمتـر می باشد و با نوار لبه PVC و به ضخامـت ۲ میلیمتـر لبـه های آن پوشیـده شده است . یراق آلـات این نـوع درب از برند های مرغـوب اروپـایی ، تایـ.وانی ، چینـی و ایرانـی تامیـن می گردد که توسط کارفرمـا انتخاب میشود.

درب ترکیبی

بدنه اصلی درب از جنس هانیکام میباشد . با پوشش دو عدد ورق MDF به ضخامت ۸ میلیمتر در طرفین درب تشکیل می شود و فضای باقی مانده که برابر با ۲۶ میلیمتر میباشد با یک نوع شبکه سلولزی به صورت لانه زنبوری پر می شود.

این نوع درب علاوه بر سبکی که باعث عمـر طولانی تر یراق آلـات می شود نورگذر نیز میباشد و از اسـتحکـام بالایـی نیـز برخـوردار است. ضمنـاً ضخـامت کلـی درب ۴۲ میلیمتر میباشد و با نـوار لبـه PVC و به ضخامـت ۲ میلیمـتر لبـه های آن پوشیـده شده است.

در قسـمت وسط این درب یک فـریم تک جداره با شیشـه ۵ میلیمتـر سکـوریت با قـاب آلـومینیوم آنادایـز شده تعبیه شده ، شیشه این درب قابلیت اجرای انـواع سنـد بلاست را دارد . یراق آلـات این نوع در از برند های مرغوب اروپـایی، تایـوانی، چینـی و ایرانـی تامین شده که توسط کارفرما انتخاب میشود.

درب شیشه ای

این نـوع درب از جنـس شیشـه ۱۰ میلیمتر سکـوریت می باشد ضمناً در رنگ های متنوعـی تولیـد میگردد و قابلیت اجرای انواع سند بلاست را داراست میتوان پنل معلق نیز روی این درب نصب نمود.

یراق آلـات ایـن درب از بهترین برنـد های اروپایـی تـامین میگردد ، لولـای درب از تولیـدات شرکت meroni ایتالیا و دستگیره ها از تولیدات شرکت HOPPE سوئیس می باشد .

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نصب پارتیشن شیشه ای

نصب پارتیشن شیشه ای به روش خشک و به صورت کاملا مکانیکی انجام می‌گیرد، از این رو در صورتی که نیروی اجرایی از آگاهی لازم برای نصب پارتیشن شیشه ای برخوردار نباشد، ممکن است پارتیشن شیشه ای در اثر ضربه و یا فشارهای وارد، دچار تخریب زود هنگام شود!

پارتیشن شیشه ای تشکیل شده از پروفیل های نگهدارنده و شیشه است، دو روش برای اجرای پارتیشن شیشه ای وجود دارد.

نصب پارتیشن شیشه ای ثابت
نصب پارتیشن شیشه ای متحرک
همانطور که در صفحه پارتیشن شیشه ای ذکر شد، این نوع از پارتیشن‌ها از انواع بسیاری برخوردار هستند، که امکان در انواع کاربری‌ها همچون مسکونی، اداری، تجاری، ویلایی و … را دارند، از این رو در این صفحه به بررسی کلیه عوامل تاثیرگذار در اجرا پارتیشن شیشه ای و مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای در ساختمان می‌پردازیم.

از جمله سوالات پرتکرار کارفرمایان ما قبل از نصب پارتیشن شیشه ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. نحوه اجرا پارتیشن شیشه ای شامل چه مراحلی می‌شود؟
  2. مهمترین عوامل قبل از نصب پارتیشن شیشه ای چیست؟
  3. مراحل سفارش پارتیشن شیشه ای به چه صورت است؟
  4. طراحی و نصب پارتیشن شیشه ای چقدر زمان می‌برد؟