طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری را میتوان این طور تشریح تصور کنید قرار است در ازای مبلغی مشخص، برای هشت ساعت در یک محیط بسته بمانید، محیطی کاملا ساده و شاید کمی کسل‌کننده، حالا تصور کنید که باید در هفته حداقل پنج بار به این محل رفته و در بهترین حالت ممکن، چهل ساعت را در آنجا سپری کنید، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ مضطرب و کلافه می‌شوید؟ حوصله‌تان سر می‌رود؟ به نظرتان تا چه مدت این شرایط را می‌توانید تحمل کنید؟

دفتر کار برای بسیاری از ما نه خانه دوم بلکه خانه اول است! بسیاری از افراد خصوصا در شرکت‌های خصوصی یا بیزینس‌های خودگردان روزانه بیش از ده ساعت را در اتاق کار خود می‌گذرانند، اگر هشت ساعت خواب را به این عدد اضافه کنیم، شما تنها چهار   الی نهایتا شش ساعت وقت برای گذراندن زمان خارج از محیط کار دارید، با همه‌ی این‌ها آیا هنوز هم در ضرورت طراحی دکوراسیون دفتر کار خود شک دارید؟

چرا دکوراسیون اداری به طراحی دکوراسیون نیاز دارد؟

  • کار بهینه‌تر: اگر دفتر کار خود را درست دکوراسیون کنید، می‌توانید هر چیزی را به راحتی پیدا کنید و تمام وظایف خود را به سریع‌ترین شکل انجام دهید.
  • استفاده درست از فضا: با طراحی دکوراسیون دفتر کار، می‌توانید فضای کار خلوت‌تر، جذاب‌تر و راحت‌تری داشته باشید.
  • آرامش بیشتر: بهره‌وری بهتر در کار و احساس خوب بودن در یک فضای ارگونومیک و استاندارد، آرامش شما را افزایش داده که این به نوبه‌ی خود متقابلا بر کیفیت کار شما اثر خواهد گذاشت.
  • خلاقیت بیشتر: اگر دکوراسیون اتاق با شما هماهنگ باشد، میزان خلاقیت به حداکثر مقدار خود رسیده و ذهن می‌تواند با تمام منابع خود، به خوبی کار کند.
  • پرستیژ شما حفظ می‌شود: زمانی که یک مشتری یا یک مقام بالاتر از شما برای بستن قرارداد، پرس و جو و حتی پرسشی کوتاه به اتاق شما می‌آید، دوست دارید چه تاثیری روی او بگذارید؟ مشتری‌ای که شما را نمی‌شناسد بیش از آن که به حرفه‌هایتان توجه کند، به رزومه و به طراحی اتاق شما توجه می‌کند! این امر کاملا ناخودآگاه اتفاق می‌افتد.
  • صرفه جویی در هزینه: شاید با طراحی دکوراسیون اصولی در ابتدا مجبور شوید کمی بیشتر از همتایان خود خرج کنید، اما نهایتا با در نظر گرفتن موارد بالا، اوضاع به سود شما خواهد بود.

چگونه دفتر کار خود را طراحی و دکوراسیون کنیم؟

حالا که مزایای طراحی دکوراسیون دفترکار را با هم مرور کردیم، وقت آن رسیده که به فاکتورهای مهم و چند ترفند برای طراحی دکوراسیون دفتر کار بپردازیم!

ورودی دفتر؛ سالی که نکوست از بهارش پیداست!

ورودی آفیس یا دفتر کار شما بیشترین تاثیر را بر مراجعان دارد، حتما از یک در باکیفیت ضد سرقت و آکوستیک استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی و شکیل بودن، امنیت شما را هم حفظ کند و صحبت‌های مراجعانتان را هم خصوصی نگاه دارد. کف اتاق کار را حتما تمیز نگه دارید. همچنین اتاق کار باید تهویه داشته باشد. از لوازم صرفا لوکس و بدون کاربرد استفاده نکنید، از تجهیزات باکیفیت استفاده کنید!

در انتخاب رنگ دکوراسیون اداری دقت به خرج دهید

برای این که رنگ دفتر کار را انتخاب کنید شاید اول بد نباشد که سبک دکوراسیون آفیس را تعیین کنید، می‌خواهید دفتر کار شما دکوراسیونی مدرن و به روز داشته باشد یا چند دست مبل سلطنتی را ترجیح می‌دهید؟

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

متناسب با هر سبکی که دوست دارید، باید رنگ اتاق را هم تغییر داد. البته دقت کنید که استفاده از دکوراسیون، محدودیت‌هایی هم دارد به عنوان مثال یک شرکت پیشگام در حوزه تکنولوژی نباید از دکوراسیون‌های بیش از حد سنتی استفاده کند!

لطفا مبلمان باکیفیت بخرید!

هر چه برای مبلمان و صندلی‌ها هزینه کنید کم است! شما و همکارانتان برای ساعت‌های طولانی پشت این میزها و روی صندلی‌های خود می‌نشینید و اگر بهترین صندلی را تهیه نکنید، خیلی زود با عوارض جسمانی و پس از آن، روانی ناشی از مبلمان بی‌کیفیت مواجه خواهید شد. حتما میز و صندلی اداری را از نوع ارگونومیک تهیه کنید. تجهیزات ارگونومیک، طبق ارگونومی و حالت طبیعی بدن انسان طراحی می‌شوند و علاوه بر جلوگیری از عوارض جسمانی، خستگی را هم تا حد چشمگیری کاهش می‌دهند.

از عناصر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون اداری استفاده کنید

استفاده از تابلوهای نقاشی یا آثار هنری دیگر فقط برای خانه و رستوران نیست، شما با استفاده از این آثار می‌توانید به شرکت و دفتر کار خود هویت ببخشید و مشتریان و ارباب رجوع را تحت تاثیر قرار دهید! همچنین استفاده از عناصر دکوری، در روحیه‌ی کارکنان هم تاثیرات بسیار مثبتی دارد.

مسئولیت مراقبت از چند گیاه را به عهده بگیرید

اگر مدیر شرکت هستید، توصیه می‌کنیم حتما در سراسر شرکت از گل و گیاه بهره بگیرید، اما اگر انجام این کار در حوزه اختیارات شما نیست، برای دفتر کار خود چه در اداره و چه در هوم آفیس، حتما یک گیاه با گلدانی که دوست دارید تهیه کنید. گیاهان هوا را تصفیه می‌کنند و حس تازگی به محیط می‌دهند.

هنگامی که سخت مشغول کار هستید شاید هیچ چیز به اندازه یک گیاه نتواند حالتان را بهتر کند. تحقیقاتی که در دانشگاه میشیگان در سال ۲۰۱۹ انجام شده ثابت کرده است که حتی لمس یک گیاه و تماشای طبیعت از پنجره، می‌تواند مانند بیست دقیقه خواب برای کارمندان نیروبخش باشد.

همه به فضای خصوصی نیاز دارند!

یکی از مدل‌های دکوراسیون اداری که اخیرا باب شده، دکوراسیون فضای کار به صورت اشتراکی است. داشتن یک فضای اشتراکی به تمام کسب و کارها توصیه می‌شود اما نباید تمام شرکت را به صورت اشتراکی دیزاین کنید. کارکنان همگی به فضای خصوصی خود نیاز دارند، پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از انواع پارتیشن، کمی فضای خصوصی به همکاران خود بدهید! همچنین داشتن فضای اختصاصی به کارکنان این احساس را می‌دهد که برای خودشان و در قلمرو خودشان مشغول فعالیت هستند. این موضوع انگیزه و بازدهی افراد را افزایش خواهد داد.

به خاطر سپردن و رعایت تمام این نکات دشوار است، از چه کسی کمک بگیریم؟

فاکتورهای بالا تنها گوشه‌ای از چند ده نکته‌ی بسیار مهم در طراحی دکوراسیون اداری بودند. برای این که بتوانید با طراحی دکوراسیون اداری روی مشتریان و کارکنان تاثیر بذارید، باید حتما یک متخصص با سابقه را استخدام کنید، دکوریار آماده ارائه خدمات به کسب و کارها هم در زمینه‌ی خرید بهترین تجهیزات موجود در بازار ایران و هم مشاوره‌ی تخصصی طراحی دکوراسیون و اجرای صفر تا صد پروژه‌های شما است.