طراحی دکوراسیون آشپزخانه

قلب تپنده هر خانه‌ای، بدون شک آشپزخانه‌ی آن خانه است. تمام کسانی که در خانه زندگی می‌کنند روزانه حداقل چندین بار به آشپزخانه مراجعه می‌کنند، اگر طبخ غذا، صرف غذا در آشپزخانه و موارد دیگر را هم در نظر بگیریم، به اهمیت طراحی دکوراسیون آشپزخانه پی خواهیم برد. آشپزخانه همچنین باید لوازم الکترونیکی بزرگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین طرفشویی و ادواتی مانند سینک و کابینت‌ها را در خود جای دهد. حال ما ماندیم و این خانه‌های نوساز با آشپزخانه‌هایی بسیار کوچک! طراحی دکوراسیون آشپزخانه برای بسیاری از ما می‌تواند کاری به غایت پیچیده باشد، هر اشتباهی که در طراحی دکوراسیون این بخش از خانه صورت بگیرد می‌توان بسیار پر هزینه و بعضا جبران ناپذیر باشد. مهم است که پیش از خرید لوازم جدید یا سفارش کابینت بدون تحقیق درمورد آن، چند نکته اساسی را درمورد طراحی دکوراسیون آشپزخانه مرور کنیم. چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درمورد خرید لوازم آشپزخانه و همچنین چیدمان آشپزخانه داشتید، تیم پشتیبان دکوریار با متخصصان زبده‌ی دکوراسیون داخلی در خدمت شماست!

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هویت هر خانه، مختص همان خانه!

اول از همه ویژگی‌های آشپزخانه خود را مرور کنید. به چه شکل است؟ آیا به شکل حرف انگلیسی L است؟ یا بیشتر به C شباهت دارد؟ متراژ آن چقدر است؟ آیا فضایی مخصوص ماشین لباسشویی، ظرفشویی و یخچال در آن تعبیه شده یا نه؟ مدل آشپزخانه اپن است یا خیر؟ جزیره آشپزخانه دارید؟ آب و هوای اقلیم شما چگونه است؟ تا چه حد می‌توانید برای آشپزخانه هزینه کنید؟ آیا وعده‌های غذایی را در آشپزخانه صرف می‌کنید یا خیر؟

به این سوالات که پاسخ دادید، ادامه نوشته را بخوانید!

 با نورپردازی خوب، ناممکن را ممکن کنید!

نورپردازی واقعا می‌تواند در آشپزخانه شما جادو کند، اگر از یک متخصص برای انجام آب بهره بگیرید! حتی اگر آشپزخانه بسیار کوچکی داشته باشید که نورگیر و پنجره نداشته باشد، باز هم جای نگرانی نیست. با نور مخفی، نورهای داخل کابینت و نور نقطه‌ای و تاکیدی و قرار دادن این نورها در جای درست، می‌توان آشپزخانه را در بهترین شکل خود، دیزاین کرد.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، کارایی اولویت دارد!

وقتی از طراحی آشپزخانه صحبت می‌کنیم، از طراحی یکی از پرترددترین و شلوغ‌ترین نقاط خانه صحبت می‌کنیم که از قضا فضای بسیار کمی هم در معماری خانه به آن اختصاص داده شده است. گاهی طراح شما برای دسترسی بهتر به لوازم و تجهیزات آشپزخانه، تغییرات بزرگی در چیدمان آن ایجاد می‌کند و شاید نتوانید تمام وسایل را در آشپزخانه نگه دارید و این موضوع اشکالی ندارد، چرا که تمرکز بر کارایی آشپزخانه است و نه صرفا زیبایی. متخصصان دکوراسیون می‌کوشند تا در عین رعایت فاکتورهای زیباشناسانه، آن را بهینه و مفید طراحی کنند.

ایمنی از کارایی هم پیشی می‌گیرد!

تنها چیزی که از کارایی و زیبایی آشپزخانه مهم‌تر است، ایمنی در آشپزخانه است، آشپزخانه قلب تپنده خانه است اما همین قلب تپنده با حساسیت‌های زیادی که دارد می‌تواند برای کل خانه مشکل‌آفرین شود.

لوله‌های گاز آشپزخانه، مواد شوینده، مواد آتش‌زا و همچنین لوازم برقی می‌توانند در صورت نصب و استفاده ناصحیح، باعث بروز خطر شوند. هنگام نصب و چیدمان لوازم آشپزخانه حتما از یک برقکار کمک بگیرید.

از جادوی رنگ در آشپزخانه بهره ببرید

از آن جایی که زمان زیادی در آشپزخانه سپری می‌کنیم، برای بهبود روحیه و همچنین باز شدن اشتها، می‌توان از تاثیر رنگ‌ها بهره گرفت. همچنین با انتخاب رنگ مناسب می‌توانید آشپزخانه را بزرگ‌تر و پرنورتر هم نشان بدهید!

از فضای آشپزخانه، هوشمندانه استفاده کنید!

اگر فضای آشپزخانه کوچک است، لازم نیست حتما یک میز ناهارخوری در آن بگذارید یا اصرار به تعبیه یک جزیره آشپزخانه وسط فضای کوچک آشپزخانه داشته باشید. شما می‌توانید تنها با استفاده از یک اپن و قرار دادن صندلی‌های مخصوص، هم طراحی خانه را شیک و مدرن کنید و هم فضا را بهینه‌سازی نمایید! برای خرید انواع صندلی اپن می‌توانید از فروشگاه دکوریار دیدن کنید و از بین طرح‌های متنوع صندلی اپن، مدل باب سلیقه‌تان را بیابید!

مشاهده نتیجه طراحی دکوراسیون پیش از شروع!

از طراح دکوراسیون بخواهید که طراحی سه بعدی آشپزخانه را به شما نشان دهد تا در صورت لزوم، تغییراتی در آن ایجاد کنید. طراحان به دلیل تجربه و تخصصی که دارند می‌توانند به راحتی آیتم‌ها را در جای مخصوص خود تصور کنند ولی شاید شما نتوانید چنین کاری بکنید. از متخصص دکوراسیون خود بخواهید به شما توضیح بیشتری داده و طرح سه بعدی نهایی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه را به شما نشان دهد.

هارمونی در آشپزخانه نقش اساسی دارد

در آشپزخانه‌ای که هر وسیله برای خودش هویتی دارد، برقرار کردن هارمونی بین تمام لوازم کار دشواری است، مگر تمام این لوازم را یک جا خریده باشید! که این مورد کمتر پیش می‌آید، بیشتر لوازم ما در زمان‌های جدا از هم خریداری شده و همخوانی مناسبی با هم ندارند.

با کمک یک طراح دکوراسیون می‌توانید با همین لوازمی که دارید، هارمونی خوبی در آشپزخانه ایجاد کنید. هارمونی خوب در آشپزخانه، هارمونی خوب در خانه را رقم خواهد زد.

 

و اما کابینت…!

کابینت هم برای خودش یک معضل اساسی است، کدام کابینت را بخریم؟ کابینت پیش ساخته بخریم یا سفارشی؟ کابینت براق یا کابینت ممبران؟ کابینت باید طرح‌دار باشد یا خیر؟ رنگ کابینت چگونه باشد؟ ما به عنوان مثال در صورتی که آشپزخانه شما نورگیر نیست و فضای وسیعی هم در اختیار ندارید، کابینت‌های براق سفید رنگ هایگلاس را به شما پیشنهاد می‌کنیم، اما هر خانه و آشپزخانه‌ای فضای مخصوص و هویت خاص خودش را دارد، از طرفی انتخاب کابینت خود پروسه‌ای زمان‌بر و بسیار تعیین‌کننده است، به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای این که بهترین کابینت را انتخاب کنید، با دکوریار تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی استفاده کنید!

 

نهایتا کف پوش آشپزخانه را نصب کنید

کف پوش آشپزخانه باید در برابر ضربه مقاوم، ضد لغزش و البته درخشان باشد. به دلیل تردد زیاد و انجام امور مربوط به خانه، باید بتوانید کف آشپزخانه را مرتب و به راحتی تمیز کنید. متریالی که برای دیوار آشپزخانه در نظر می‌گیرید هم باید همین ویژگی را داشته باشد. در صورت استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه دقت کنید که کاغذ دیواری باید ضد حرارت بوده و حتما قابلیت شست و شو داشته باشد، در غیر این صورت از خرید آن صرف نظر کنید.

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.