طراحی دکوراسیون خانه

برای اکثریت قریب به اتفاق ما، خانه یادآور حس خوب آرامش، فراغت از کار و دغدغه‌ها و مجال استراحت پس از یک روز طولانی است. خیلی از ما بیشترین ساعات عمر خود را در خانه و فضاهای بسته می‌گذرانیم، وعده‌های غذایی را در خانه می‌خوریم، با عزیزان خود وقت می‌گذرانیم و روزی حداقل شش الی هشت ساعت در آن می‌خوابیم. چیدمان خانه تبلور هویت، رفاه و شخصیت شماست و افراد هر چیزی که از شما بخواهند بدانند را به راحتی از نحوه دکوراسیون خانه دریافت خواهند کرد.

خوشبختانه با اطلاع‌رسانی‌هایی که به لطف متخصصان طراحی داخلی و البته پژوهش‌های بسیار ارزشمند روانشناسان و معماران انجام شده، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری افراد برای دریافت خدمات دکوراسیون داخلی به متخصصان مراجعه می‌کنند، فرقی نمی‌کند بخواهید یک اتاق خاص را دکور کنید یا کل خانه، تیم دکوریار اینجاست تا از صفر تا صد چیدمان و طراحی دکوراسیون خانه به شما کمک کند! اما ما چطور می‌توانیم به شما در طراحی دکوراسیون خانه کمک کنیم؟ پیشنهادات ما برای طراحی دکوراسیون خانه چیست؟

اولین قدم را همیشه با انتخاب سبک دکوراسیون بردارید

همیشه اولین سوالی که از مشتریان خود می‌پرسیم این است: چه سبک دکوراسیونی دوست دارید؟ معمولا افراد یا کاملا از سبک مورد نظر خود مطمئن هستند، یا تقریبا هیچ چیز درمورد آن نمی‌دانند، این وظیفه ماست که شما را راهنمایی کنیم تا سبک مورد نیاز خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با کمی تحقیق و آشنایی نسبی با ویژگی‌های سبک‌های مختلف دکوراسیون و ادغام آن با پتانسیل‌های منزلتان، به دید شفاف‌تری برسید.

در خرید لوازم خانه عجله نکنید!

اگر هنوز ابتدای کار هستید و خانه مورد نظرتان را انتخاب نکردید یا آن را نساخته‌اید، از خرید وسایل خانه اجتناب کنید، شما باید وسایل را با خانه خود هماهنگ کنید، نه خانه را با وسایل! اما اگر قصد اسباب کشی دارید یا نمی‌خواهید برای خرید لوازم جدید هزینه زیادی بکنید، برای شما هم در ادامه این نوشته پیشنهاداتی داریم!

مبلمان مهم‌ترین نقش را در خانه بازی می‌کنند

در انتخاب و چیدمان مبلمان نهایت وسواس و دقت را به خرج دهید، از رنگ و جنس گرفته تا طرح و استایل مبلمان. مبل، صندلی و میز ناهارخوری شما عمده‌ی سبک دکوراسیون خانه را تشکیل می‌دهد و مشخص می‌کند این خانه یک خانه در سبک کلاسیک و سلطنتی است یا کاملا مدرن و مینیمال.

خانه چه بزرگ باشد و چه کوچک، باید بهینه باشد!

متراژ بالای خانه نباید شما را فریب دهد. شما همچنان به یک نورپردازی اصولی، چیدمان استاندارد و خدمات ویژه‌ی دکوراسیون داخلی خانه نیاز دارید.

در صورتی که در طراحی دکوراسیون خانه خود سهل انگاری کنید، حتی اگر این خانه هزار متر هم باشد می‌توانید آن را شلوغ یا بیش از حد خالی نشان دهید.

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با عناصر دکوراتیو به خانه روح بدهید!

لازم نیست حتما یک تابلوی هنری بسیار گران قیمت یا ظروف خاص تهیه کنید، یک قاب عکس از عزیزانتان هم می‌تواند به عنوان عنصری دکوراتیو تلقی شود. پیشنهاد دکوریار به شما خرید عناصر دکوراتیو مکمل مبلمان است، مانند کوسن‌ها. کوسن یک عنصر دکوراتیو خوش قیمت و جذاب است که هم در دکوراسیون مدرن و هم دکوراسیون سنتی کاربرد دارد.

کف‌پوش را در خانه جدی بگیرید!

چه بخواهید تمام خانه را با موکت و فرش بپوشانید و چه از سرامیک یا پارکت استفاده کنید، باید نکات مهمی را در این زمینه رعایت کنید:

  • سبک دکوراسیون را در نظر بگیرید، در سبک مدرن و مینیمال نباید از فرش‌های بزرگ و به تعداد زیاد استفاده کرد.
  • ترجیحا از موکت استفاده نکنید، موکت بین طراحان دکوراسیون محبوبیتی ندارد و یک عنصر از مد افتاده تلقی می‌شود.
  • رنگ پارکت را با رنگ دیوارهای خانه و لوازم خانه هماهنگ کنید.
  • اگر حیوان خانگی یا فرزند کوچک دارید، درمورد سرامیک دوباره فکر کنید!

شومینه در فضای لوکس معجزه می‌‌کند!

پیشنهاد ما به اکثریت قریب به اتفاق مشتریانی که به دنبال یک طراحی لوکس در خانه یا محل کار خود هستند، استفاده از شومینه است. فرقی نمی‌کند خانه مدرن باشد یا سلطنتی، در هر صورت شومینه برایتان کارا خواهد بود.

از بوفه استفاده نکنید!

استفاده از بوفه در طراحی دکوراسیون خانه‌های جدید کاملا دمده شده است. به جای بوفه توصیه می‌کنیم که از کتابخانه‌ها و قفسه‌بندی‌های دیواری استفاده کنید و ادوات دکوراتیو و کتاب‌هایتان را در آن جا قرار دهید.

در خانه از انرژی گل و گیاه بهره ببرید!

استفاده از گل و گیاه در خانه نوعی طراوت خاص به محیط می‌بخشد. استفاده از گیاهان در دکوراسیون خانه احساس سرزندگی به اعضای آن خانه می‌دهد و یک راه بسیار سودمند برای بهبود کیفیت دکوراسیون خانه است. گیاهان خانه را لوکس و دوست‌داشتنی‌تر می‌کنند و از لحاظ که فکرش را بکنید مزیت محسوب می‌شوند. حتی اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید که نورگیر نیست، گزینه‌های زیادی از گیاهان پیش روی شما هستند!

هارمونی، راز خانه‌های ثروتمندان!

یکی از نکات بسیار مهم که نباید به هیچ وجه فراموش شود، ایجاد هارمونی بین تمام لوازم و اتاق‌های خانه است. نباید سبک دکوراسیون اتاق‌ها در تضاد کامل با سبک طراحی آشپزخانه و طراحی دکوراسیون کل خانه باشد. باید یک ریتم یکسان را اجرا کنید و در همه‌جای خانه، هویت خانه را به وضوح مشخص کرده باشید. یک آشپزخانه با ساختار مدرن به هیچ وجه با اتاق پذیرایی سلطنتی هم‌خوانی ندارد.

تمام خانه را کاغذ دیواری نکنید!

این یکی از اشتباهات مهم مراجعان است که از تیم طراحی دکوراسیون درخواست می‌کنند که تمام خانه را با کاغذ دیواری بپوشانند، تنها در صورتی که کاغذ دیواری به رنگ سفید و بدون طرح خاصی باشد می‌توان این کار را عملی کرد، در غیر این صورت باید به صورت ترکیبی از کاغذهای دیواری مختلف یا رنگ دیوار و کاغذ دیواری به صورت ترکیبی استفاده کرد.

در صورتی که یک کاغذ دیواری با طرح نسبتا شلوغی پسند کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که از آن صرفا به عنوان پس زمینه اکسنت وال و نقطه کانونی خانه خود استفاده کنید.

و توصیه جذاب و البته ارزان نهایی: از آینه بهره بگیرید!

آینه‌ها می‌توانند خانه را از این رو به آن رو کنند، لازم نیست آینه‌های بسیار بزرگ یا تعداد زیادی آینه بخرید، اگر از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید با تعداد کمی آینه، خانه را پرنورتر و بزرگ‌تر نشان دهید. تنها باید آینه را در جای درست قرار دهید!

ثبت درخواست مشاوره دکوراسیون

همراه عزیز دکوریار شما میتوانید با ثبت اطلاعات در فرم زیر برای درخواست مشاوره طراحی داخلی فضای خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.