تمیز کردن مبل چرم

تمیز کردن مبل چرم

مبلمان چرمی روش‌های مخصوصی برای شستشو و تمیز نگه داشتن دارند. تعداد زیادی محصولات خانگی و تجاری وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان مبل‌های چرمی را تمیز کرد، اما بایستی در انتخاب آن‌ها دقت کافی داشت تا از آسیب دیدن مبلمان چرمی جلوگیری کرد. در این مطلب به معرفی روش‌های شستشوی این نوع مبل خواهیم پرداخت. پیشنهاد می‌کنیم اگر مبل چرمی دارید که پوسته پوسته شده، ابتدا ترمیم مبل چرمی پوسته شده را در نظر بگیرید و سپس شروع به تمیز کردن و شستشوی مبل کنید.

 

چهار روش برای شستن مبلمان چرمی

 

تمیز کردن مبل چرمی با جاروبرقی

  • ابتدا با استفاده از جاروبرقی آشغال‌های ریخته شده روی مبل را تمیز کنید. دقت داشته باشید که بین پشتی‌های مبل را نیز تمیز کنید.
  • با استفاده از برس جاروبرقی آشغال‌های باقی مانده را جمع کنید. هنگام استفاده از برس جاروبرقی توجه کنید که به روکش چرمی مبل آسیب وارد نکنید.
  • پس از تمیز کردن مبل با جاروبرقی، با یک دستمال پارچه‌ای گرد و خاک مبل را کامل تمیز کنید.

 

رنگ روشن

 

تمیز کردن مبل چرمی با آب و سرکه

  • با ترکیب کردن مقدار مساوی آب و سرکه در یک ظرف می‌توانید یک محلول خانگی مناسب برای تمیز کردن مبل چرمی آماده کنید. بهتر است از آب با دمای اتاق برای این کار استفاده کنید.
  • یک دستمال را با محلول بدست آمده مرطوب کرده و مبل را تمیز کنید. توجه کنید که مبل خیس نشود؛ پاک کردن آن تنها با دستمال مرطوب برای تمیز کردم مبل چرمی کافیست.
  • مبل را از بالا به پایین و به آرامی تمیز کنید.
  • در نهایت نیز با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز قسمت‌های مرطوب را پاک کنید.

 

تمیز کردن لکه از روی مبل چرمی

یکی از علل پرسیده شدن این سوال که « چگونه مبلمان چرمی را بشوییم ؟ »، لکه‌های بوجود آمده روی مبل‌ها است که در ادامه می‌توانید روش پاک کردن سه نوع از این لکه‌ها را مشاهده نمایید:

  • پاک کردن لکه چربی از روی مبلمان چرمی: لکه‌های چربی بوجود آمده توسط لوازم آرایشی بهداشتی، غذا و… بر روی مبل‌ها بایستی هر چه سریع‌تر پاک شوند. برای این کار می‌توانید از محلول‌های مخصوص پاک کردن لکه‌ها از روی مبل چرمی استفاده کرده و سپس آن را به طور کامل خشک نمایید. اگر لکه‌ای روی مبل باقی ماند، می‌توانید از جوش شیرین برای پاک کردن لکه‌های مبل چرمی نیز استفاده کنید. برای این کار جوش شیرین را روی قسمت لکه‌دار پخش کرده و پس از چند ساعت آن را پاک کنید.
  • پاک کردن لکه جوهر از روی مبلمان چرمی: برای پاک کردن جوهر ریخته شده روی مبل، کافیست آن را با پنبه آغشته شده به الکل پاک کرده و سپس آن را با دستمال خشک پاک کنید. موقع استفاده از الکل دقت کنید که روی مبل ریخته نشده و آن را خیس نکند.
  • پاک کردن لکه مایعات از روی مبلمان چرمی: لکه نوشیدنی‌هایی مثل چایی، قهوه، نوشابه و… را بلافاصله خشک کرده و اجازه ندهید که روی سطح مبل خشک شوند. برای پاک کردن این نوع لکه‌ها از روی مبلمان چرمی، ابتدا مایع ریخته شده را از روی مبل پاک کرده و سپس از محلول‌های پاک کننده مخصوص استفاده کنید. در نهایت نیز با دستمال خشک و تمیز سطح مبل را کامل خشک و تمیز نمایید.

 

تمیز کردن مبل چرمی با محلول لیمو و سرکه سفید

۱۰ تا ۱۵ قطره آب لیمو را با دو فنجان سرکه ترکیب کرده و سپس با آن مبل را تمیز کنید. این محلول خانگی نیز برای تمیز کردن مبل چرمی بسیار مناسب است.

 

پیشنهاد نویسنده: تمیز کردن انواع مبل

 

استفاده از بخارشوی برای شستشوی مبل چرمی

یکی دیگر از راه‌های شستن مبل چرمی، استفاده از بخارشوی است. در این روش با استفاده از بخار آب و بدون اینکه آسیبی به مبل خود بزنید، می‌توانید به راحتی مبل چرمی خود را تمیز کرده و بشویید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
قبل از همه چیز به این صفحه امتیاز دهید.
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *