کابینت آشپزخانه کلاسیک یا مدرن؟

9faf4d9f4756a054e848609c7fe3a05a

زمانیکه می خواهید برای آشپزخانه به عنوان طراح کابینتی برای طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک  خود انتخاب کنید و یا به عنوان صاحب خانه کابینتی را انتخاب کنید همیشه این سوال برایتان پیش می آید که کابینت کلاسیک یا مدرن؟ باید در نظر داشته باشید که به غیر از سلیقه عوامل مهم دیگری هم مانند فضای موجود، بودجه و … وجود دارد که باید به آنها توجه کنید سپس کابینت مورد علاقه خود را اجرا نمایید. پس در جواب سوال آشپزخانه با کابینت مدرن یا کلاسیک؟ می توان گفت به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

کابینت آشپزخانه کلاسیک یا مدرن؟

کابینت آشپزخانه کلاسیک از آن دسته از محصولات خانگی استه که در آشپزخانه هر خانه ای دیده می شود اما کابینت ها را که شما در خانه ها می بینید می توان به دو دسته کلی مدرن و کابینت آشپزخانه کلاسیک تقسیم بندی کرد.

به طور کلی کابینت های مدرن ظاهری بسیار ساده دارند و تنها در رنگ متفاوت هستند و جنس آن ها از متریال های متفاوت است اما کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی بوده که روی آنها طرح های کلاسیک حکاکی می شود. کابینت ها در منازل باید بر اساس طرح کلی خانه انتخاب شود هرچند که در بعضی مواقع طرح های ترکیبی هم بکار می رود اما به طور کلی هماهنگ با محیط اطراف انتخاب می شود.

 

تفاوت های موجود کابینت آشپزخانه مدرن و کابینت آشپزخانه کلاسیک

 • کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ اگر قیمت برای شما مهم است، قیمت کابینت مدرن ارزان تر از کابینت کلاسیک است.
 • معمولا جنس کابینت های مدرن از ام دی اف و هایگلاس می باشد این در حالی که جنس کابینت های کلاسیک کاملا متفاوت بوده و از ممبران چوب یا روکش چوبی است.
 • کابینت های کلاسیک دارای جزئیاتی مانند قاب، ستون ها، پاخور، سرستون و یا …  است که هیچ یک از این طرح ها در کابینت های مدرن دیده نمی شود.
 • با توجه به توضیحات گزینه بالا ابزار خوری در کابینت های کلاسیک وجود دارد که این موضوع در کابینت های مدرن بسیار کم دیده می شود.
 • با توجه به جنسی که در کابینت های کلاسیک به کار می رود بسیار بادوام تر از کابینت های مدرن است.
 • با توجه به کنده کاری هایی که در کابینت کلاسیک وجود دارد خاصیت جرم گیری بیشتری هم وجود دارد.
 • با توجه به اینکه برای هردو کابینت از کیفیت بالایی استفاده می کنند اما باز هم کیفیت کابینت های کلاسیک بسیار بالاتر است.
 • متاسفانه اگر مشکلی برای کابینت های کلاسیک به وجود بیاید قابل تعمیر نمی باشد مگر اینکه جزئی بوده اما کابینت های مدرن در هر صورت قابل تعمیر هستند.
 • یکی از موارد مهمی که وجود دارد هر دو نوع کابینت در ایران قابل اجرا هستند. 

 

mark sikes karen kane kitchen jpg 1603669849 scaled

 

کابینت مدرن در آشپزخانه

کابینت های مدرن که امروزه بسیار پرطرفدار هستند در دکوراسیون داخلی با طرح های ساده و شیک و متقارن دیده می شوند که از جنس های گوناگون چوب، هایگلاس، پی وی سی و غیره ساخته می شوند. در طرح های مدرن کابینت دستگیره ها ساده هستند و یا به طور کلی دستگیره ها حذف شده اند همینطور لبه کابینت ها صاف هستند و هیچگونه تزئینی ندارند به همین جهت صاف و براق دیده می شوند.

 

پیشنهادی برای دکوراسیون آشپزخانه: 5 متریال لوستر

 

به طور کلی طراحان با توجه به فضایی که طراحی می کنند کابینت ها را انتخاب می کنند. رنگ های کابینت های مدرن ساده و شیک انتخاب می شوند و در اغلب آشپزخانه ها شاهد رنگ های طوسی، مشکی و یا سفید هستیم همینطور این کابینت ها مشخصه خاصی ندارند برای جدایی در ها تنها می توانید در های آنها را با خط باریکی که آنها را از هم جدا کرده است تشخیص دهید.

 

کابینت آشپزخانه کلاسیک

بعضی از طراحان با توجه به طراحی های خود از کابینت های کلاسیک استفاده می کنند اما بعضی دیگر با توجه به علاقه ای که به طرح های قدیمی و سنتی دارند کابینت های کلاسیک را انتخاب می کنند این کابینت ها که از چوب ساخته می شوند با توجه به هزینه ای که برای آنها داده می شود حکاکی های آنها ممکن است خاص و با دست انجام شود و یا ممکن است با کمک تکنولوژی سی ان سی انجام گیرد.

تمام مواردی که در کابینت های مدرن حذف شده است در کابینت های کلاسیک دیده می شود. اگر می خواهید با توجه به اینکه طرح کلاسیک انتخاب کرده اید فضایی باز داشته باشید رنگ کابینت را سفید و کف را چوب انتخاب کنید در آن زمان شاهد فضایی باز خواهید بود. همچنین برای زیبا تر کردن فضای آشپزخانه ها با کابینت کلاسیک از کمد های شیشه ای و پنهان کردن وسایل مانند هود می توان اشاره کرد.

 

کابینت آشپزخانه مدرن و کابینت آشپزخانه کلاسیک  چه مزایایی دارند؟

 کابینت آشپزخانه مدرن یا کابینت آشپزخانه کلاسیک ؟ کابینت ها هر کدام دارای مزایایی هستند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • تنوع کابینت های مدرن بسیار زیاد است.
 • با توجه به فضای کمی که کابینت های مدرن می گیرند در جهت بهینه سازی ساخته می شوند.
 • با توجه به متریال کابینت های مدرن که پی وی سی و یا … می باشد در برابر انواع شوینده ها مقاوم بالایی دارد.
 • کابینت های مدرن را به راحتی می توان تمیز کرد.
 • کابینت های مدرن طول عمر بسیار بالایی دارند.
 • کابینت های کلاسیک دارای تنوع رنگی بالایی هستند.
 • از روکش هایی برای کابینت های کلاسیک در جهت گرم نشان دادن فضا می توان استفاده کرد.
 • کابینت های کلاسیک قرینگی خوبی دارند و این موضوع فضا را مرتب تر نشان می دهد.
 • کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ اگر به دنبال استحکام کابینت و طول عمر آن هستید کابینت های کلاسیک از استحکام خوبی برخوردارند.
 • صفحه روی کابینت از نوعی کورین است که باعث آسان تر شدن شستشو و مقاومت در برابر مواد شیمیایی است.

 

معایب کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

کابینت ها هر کدام دارای معایبی هستند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • با توجه به اینکه این طراحی ها ساده هستند برای طرح های خاص کلاسیکی مناسب نمی باشند.
 • با توجه به اینکه کابینت های مدرن تقارن دارند برخی از فضای آشپزخانه را از بین می برند.
 • کابینت  های کلاسیک اغلب در رنگ های مات ساخته می شوند.
 • کابینت های کلاسیک بیشتر برای سقف های بلند است.
 • تمیز نگه داشتن طرح های کلاسیک بسیار سخت است.
 • امکان پوسیدگی کابینت آشپزخانه کلاسیک  بسیار بالا تر است.

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”کابینت کلاسیک بخریم یا کابینت مدرن؟ ” answer-0=”باید در نظر داشته باشید که به غیر از سلیقه عوامل مهم دیگری هم مانند فضای موجود، بودجه و … وجود دارد که باید به آنها توجه کنید سپس کابینت مورد علاقه خود را اجرا نمایید” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”تفاوت کابینت کلاسیک و مدرن چیست؟” answer-1=” به طور کلی کابینت های مدرن ظاهری بسیار ساده دارند و تنها در رنگ متفاوت هستند و جنس آن ها از متریال های متفاوت است اما کابینت آشپزخانه کلاسیک چوبی بوده که روی آنها طرح های کلاسیک حکاکی می شود. کابینت ها در منازل باید بر اساس طرح کلی خانه انتخاب شود هرچند که در بعضی مواقع طرح های ترکیبی هم بکار می رود اما به طور کلی هماهنگ با محیط اطراف انتخاب می شود” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”کدام کابینت ارزان تر است؟” answer-2=” اگر قیمت برای شما مهم است، قیمت کابینت مدرن ارزان تر از کابینت کلاسیک است” image-2=”” headline-3=”h3″ question-3=”کابینت مدرن دوام بیشتری دارد یا کابینت کلاسیک؟” answer-3=”با توجه به جنسی که در کابینت های کلاسیک به کار می رود بسیار بادوام تر از کابینت های مدرن است” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”کابینت مدرن چیست؟ ” answer-4=”کابینت های مدرن که امروزه بسیار پرطرفدار هستند در دکوراسیون داخلی با طرح های ساده و شیک و متقارن دیده می شوند که از جنس های گوناگون چوب، هایگلاس، پی وی سی و غیره ساخته می شوند” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
قبل از همه چیز به این صفحه امتیاز دهید.
admin
دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *